Jätkusuutlikkus meie igapäevas

Image
6
Circle K opereerib Eestis 62 täisteenindus- ja 17 automaatjaama ning kahte mugavuspoodi. Iga kuu sooritatakse meie teenindusjaamades üle 1,5 miljoni ostu. Meie tunneme, kui suur vastutus lasub meie õlgadel kauba tarnimise ja realiseerimise, kütuse tankimise, autopesu, jäätmemajanduse ja muude tegevuste näol. Usume, et vastutustundlik ettevõtlus ja õiglane kaubandus on jätkusuutliku arengu aluseks igas valdkonnas.

Meie soe toit on alati värske: biojäätmete vähendamiseks ei valmista me seda niisama ette, vaid tellimusepõhiselt. Seejuures on kogu meie kuuma toidu pakend kompostimiseks sobiv!

Meie juures kasutatavad salvrätikud on valmistatud 100% ringlusse võetud kiust. Nende helepruun toon on omakorda selle  tõestuseks!

Koos klientidega panustame prügi sorteerimisse – selleks on igas Circle K jaamas ka vastava märgistusega prügikastid.

Eesti suurima automaatpesulate ketina kasutame oma pesulates võimalikult palju taaskasutatud vett. Pesuprogrammi ajal kasutatud vesi koguneb paakidesse, läbib puhastuse ning seeläbi saame seda järgmise pesu ajal uuesti kasutada. Nii ei satu ka kemikaalid loodusesse.

Kogume Circle K jaamades klaasipesuvedeliku kanistreid, et need ei satuks olme- või muu prügi hulka. Kliendid kasutavad seda võimalust hea meelega ja toovad meile kodust hea meelega ka teisi kanistreid. Kasutame nüüd ka teise ringi plastikust valmistatud kanistreid.

Image
8

Parim kvaliteet. Lihtsalt.

Kvaliteet on meie teine nimi. Keskpärasust me endale lubada ei saa, sest iga Circle K klient teab, et ükskõik mis ajal, ükskõik mis vajadusega meie teenindusjaamast läbi astudes, saab ta alati laitmatut kohvi ja sööki, puhast ja kõrge kvaliteediga kütust ning eeskujulikku teenindust. Panustame ja investeerime kvaliteeti pidevalt ning usume, et püüdlikkus ideaali poole viib edasi. Oleme uhked, et Eesti turul on Circle K teenindusjaamad oma kontseptsiooni ja põhimõtetega kvaliteedi eeskujuks ja etaloniks kogu meie valdkonna jaoks.

Meie värskel toidul on lühikesed realiseerimisajad ning me ei kasuta gaasi pakendamiseks säilivusaja pikendamise nimel. Värsked toidud tarnitakse Circle K jaamadesse iga päev!

Jälgime toodete realiseerimisaegasid hoolikalt: me ei lase hot dog’i vorstidel grilli peal liiga kaua keerelda;  vaatame, et külmikus olev värske kaup oleks säilitatud õigel temperatuuril. Köögiletil kasutatavad kurgid, tomatid, salatilehed ja teised värsked toorained on avatud loetud tunnid, et vältida nende riknemist.

Peame toiduohutust oluliseks prioriteediks, täidame absoluutselt kõiki nõudeid, vahel isegi rohkem kui vaja.

Kõik meie töötajad läbivad regulaarselt tervisekontrolli.

Tankimine meie teenindusjaamades on turvaline ja iga püstol on varustatud lukustussüsteemiga. Kui peale auto tankimist sõidab klient kogemata ära, püstol veel paagis, saab tankur saab sellest aru ning kütusevool peatub automaatselt.

Jälgime elektrooniliselt, et tankureid täites satuks paaki just õige kütus ning diisel ja bensiin omavahel kokku ei satuks. Samuti jälgib süsteem, et ei toimuks mahuti üle täitmist.

Circle K pakub parimat kütuse kvaliteeti Eestis – Keskkonnainvesteeringute Keskuse iga-aastase kütuse kvaliteedi kontrolli käigus ei ole nelja viimase aasta jooksul meie jaamades tuvastatud ühtegi kõrvalekallet kvaliteedinõuetest.

Kohalik ja aus

Õiglane kaubandus, kohalik tooraine, aus kaup ja korrektne teenindus – need on meie kaupluste tootevaliku ja teeninduse alustalad, sest just need tagavad laitmatut kvaliteeti, värskust, head maitset, väiksemat koormust keskkonnale ning vastutustundlikku tootmist ja teenindust.

Meie kohvioad on pärit Rainforest Alliance Certified™ märgistusega farmidest. Need on farmid, mis seavad oma põhimõtete keskmesse loodusressursi säästliku kasutamise  ning töötajatele ja nende peredele parima elujärje tagamise. Nii kaitseme koos bioloogilist liigirikkust ja ausa töökultuuri kujunemist üle maailma.

Kasutame oma toitudes võimalikult palju eestimaist toorainet, mille teekond meie jaamadesse on võimalikult lühike ning transportimisega seotud jalajälg võimalikult väike.

Meie kohvijookides on kasutatud eestimaist piima, hot dog’ide vorstides ja burgerpihvides  eestimaist veist ja supertopsides eestimaiseid marju. Head isu!

Kõigis  hot dog’i vorstides on lihasisaldus alati üle 70%. Aus kaup!

Vastutustundliku kauplejana ei müü me energiajooke, tubakat ja alkoholi alla 18 aastastele noortele ning küsime dokumenti ka siis, kui olete 30-aastane. Palju õnne – te näete nii noor välja!

 

Image
5

Väiksem jalajälg

Oleme ettevõte, kes hoolib keskkonnast ja panustab oma ökoloogilise jalajälje vähendamisse erinevate tegevustega iga päev. Nii Euroopa kui Eesti tasemel on keskkonnasääst ning CO2 emissiooni vähendamine üks prioriteetsemaid teemasid ning vastutustundliku ettevõttena teeme vajalikke samme selles suunas nii koos oma klientidega kui ka ise ajaga kaasas käies. Oleme keskkonnapüüdlikud ja julgustame ka oma kliente nii käituma.

Tuletame alati klientidele meelde, et tühja kohvitopsi õige koht on prügikastis, kuid veel parem on hoopis oma termostass! Circle K-s on oma termosega kuumad joogid alati 20% soodsamad.

Kuumade jookide segamiseks kasutame puidust pulka mitte plastikut ja nii hoiame keskkonda veelgi.

Pane tähele – meie juures on kilekott alati kallim kui paberkott! Kui sul on tõesti kotti vaja, eelista palun paberist varianti.

Võtsime Circle K ametisõidukitena kasutusele Toyota Corolla hübriidautod. Usume, et tänaste fossiilsete mootorikütuste tulevikualternatiiv tavasõidukite jaoks on elekter ning hübriidautod on samm õiges suunas.

Oleme esimene mootorikütuste müügiga tegelev ettevõte Eestis, mis sarnaselt Põhjamaade turgudele hakkas rajama jaeturule suunatud elektriautode kiirlaadimisvõrku. 2020. aasta jooksul paigaldab Circle K Eesti koostöös IONITY-ga kahes jaamas superkiired 350 kW laadijad ning koostöös Enefit Energiaga neljas jaamas 160 kW kiirlaadijat.

Kasutame oma autopesulates loodusõbralikke Põhjamaade luigemärgisega kemikaale, mis vastavad väga rangetele keskkonna- ja kliimanõuetele.

Kasutame autopesukemikaale vastavalt hooajale: talvel kasutame enim pigileotusvahendeid, suvel keskendume aga putukaleotusele. Asjatult pole kõike korraga mõtet kasutada ja nii on ka keskkonnale parem!

Väärtustame oma töötajaid ning valime koostööpartneriteks ettevõtteid, kes seisavad paremate ja tulevikule suunatud töötingimuste eest. Hoolime loodusest ning panustame igal võimalusel keskkonnamõju vähendamisse. Aitame ka oma klientidel olla keskkonnasõbralikumad ning loome võimalusi parema taaskasutamise ja ringmajanduse korraldamiseks. Eelistame kohalikku toorainet ja tootjat, et vähendada tarneahela pikkust ning toetada eestimaist tootjat. Usume rohelisse ja puhtasse kütusesse ning lööme kaasa alternatiivsete kütuseallikate laiemas kasutuselevõtus. Circle K on tuntud oma kõrgete standartide eest – me ei tee kvaliteedis järeleandmisi ning oleme oma valdkonnas kindlad teerajajad ja suunanäitajad.

Image
3

Circle K Eesti pakendite vähendamise meetmed ja tegevuskava 

Nii Euroopa Liidu kui ka Eesti eesmärk on vähendada aastaks 2026 oluliselt ühekordsete jooginõude ja toidupakendite tarbimist ning siin on oluline nii iga ettevõtte kui ka indiviidi panus. Tutvu meie joogitopside ja toidupakendite tarbimise vähenemise meetmete ja tegevuskavaga Circle K Eesti AS müügipunktides.