Image
Puhas auto, puhas loodus
Image
Puhas auto, puhas loodus
Puhas auto, puhas loodus

Puhas auto, puhas loodus

Kui tahad keskkonda säästa, pese oma autot Circle K-s. Kodus või tänaval oma autot pestes jäävad pesuvesi ja kemikaalid maapinnale ja imbuvad sealt põhjavette. Meie jaamades on aga filtrid, mis ei lase pesuveel ega kemikaalidel põhjavette sadestuda. Seega on alati parem pesta oma autot Circle K-s.

Meie eesmärk on muuta Circle K kõige keskkonnasõbralikumaks autopesula ketiks terves Euroopas. Selle saavutamiseks teeme kõvasti tööd mitmes olulises valdkonnas.

1. Kemikaalide kasutamise vähendamine

Teeme kõik endast oleneva, et autopesulas vähendada kahjulikke kemikaalide osakaalu: koostöös tarnijatega oleme seda juba teinud. Paljudes kohtades on näiteks tooted saanud endale Põhjamaade jätkusuutlikku keskkonnamärgise Luige (Svanen). Kus vähegi võimalik, ületame miinimumnõudeid ja valime veelgi keskkonnasõbralikumad tooted. 

Image
Kemikaalide kasutamise vähendamine

2. Säästame vett

Teeme kõvasti tööd, et hoida autopesuseadmed uuena, misläbi vähendame oma ökoloogilist jalajälge ja veekasutust. Uued seadmed tarbivad Sinu auto pesemisel kõige optimaalsemalt vett. Igal aastal uuendatakse 10% meie pesulatest. 

3. Nutikam energiakasutus

Kui asendada vanemad autopesumasinad uuemate ja tõhusamatega, vähendame oluliselt energiatarbimist. Üleminek uutele kaasaegsetele energiasäästlikele seadmetele, nagu LED-lampidele kõikides meie jaamades, aitab tulevikus energiat veelgi rohkem säästa. Samuti oleme esirinnas keskkonnasõbralikemate lahenduste kohandamisel ja katsetamistel – soovime edaspidi päikeseenergiat kasutada vee või poodidest väljuvat soojust suunata autopesula soojendamiseks. 

Peamised eesmärgid 2023 aastaks:

Vähendada iga pesukorra kohta:
- kemikaalide kasutust 15%
- värske vee tarbimist 25%
- elektrienergiat 25%

Mida Sina saad ära teha

- Kodus või tänaval pesemise asemel pese oma autot meie pesulas
- Vali pesuprogramm vastavalt hooajale ja vajadusele
- Kasuta ökomärgisega tooteid

Loe meie pesulate kohta lähemalt: