Teenindajatel on õigus maskita kliente mitte teenindada

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on Circle K teenindusjaamades maski kandmise kohustuslik ning teenindusjaamade töötajatel on õigus maskita klientide teenindamisest keelduda. Kõikidele külastajatele jagatakse vajadusel maske.

„Koroonaviiruse kiire ja laialdane levik Eestis on äärmiselt murettekitav. Kaitsemaks nii Circle K töötajaid kui ka kõiki meie külastajaid võimaliku viirusesse nakatumise eest, oleme otsustanud kehtestada teenindusjaamas õiguse keelduda maskita klientide toidutellimuse täitmisest,“ sõnas Circle K kaubandusdirektor Diana Veigel.

Alates 11. märtsist ei täideta toidutellimusi Circle K teenindusjaamades külastajatele, kes ei kanna maski. See tähendab, et kõik teenindusjaama külastajad, kes soovivad hot-dogi, burgerit, wrapperit, wrapi või mõnda muud toodet teenindusletist, palutakse kanda maski. „Kliendile, kes on maski unustanud, pakume lahkelt maski ka teenindusjaama meeskonna poolt ning kui klient otsustab seda mitte kanda, ei saa me tema toidutellimust vastu võtta,“ selgitas Veigel.

Circle K kaubandusdirektor rõhutas, et alates koroonapandeemia algusest on ettevõte võtnud teenindusjaamades kasutusele kõikvõimalikud meetmed nii töötajate kui klientide kaitsmiseks ning lähikontaktide minimeerimiseks. „Kõikides teenindusjaamades oleme lisanud pleksiklaasist vaheseina teenindusletile, tihendanud igapäevast desinfitseerimist ning paigaldanud desinfitsaatorid uksele ja erinevatesse kohtadesse poes. Samuti kannavad kõik meie töötajad meditsiinilist maski või vesiiri,“ selgitas Veigel.

Lisaks on iga teenindusjaama uksel märgitud maksimaalne külastajate arv, kes võivad korraga teenindusjaama siseruumides viibida. „Palume kõikidel klientidel jälgida ukse kõrval plakatil olevat klientide maksimumarvu nõuet. Kui maksimum arv kliente on juba poes sees,  palume hetke oodata, kuni eelmised kliendid on poest väljunud,“ lisas Circle K kaubandusdirektor. 

Lähikontaktide minimeerimiseks on võimalik mootorikütuse ja autopesu eest tasuda ilma teenindusjaama sisenemata, kasutades selleks makseautomaati või mobiilimakset. Toidu- ja poekaupu on võimalik teenindusjaama ka e-poe kaudu ette tellida või kasutada Bolti mobiilirakendust.

Circle K kaubandusdirektor kutsub kõiki teenindusjaama külastajaid kasutama maske ning desinfitseerima käsi nii teenindusjaama sisenemisel kui ka väljumisel. „Täna seisame silmitsi olukorraga, kus viiruse levik on niivõrd laialdane ning seetõttu tuleb meil igaühel eraldi kui ka üheskoos pingutada ja panustada viiruse leviku peatamiseks ,“ selgitas Veigel.