13.03.2020

Eriolukorra rakendumine Eestis ja selle mõju Circle K tegevusele

Hea klient ja/või koostööpartner, Eestis valitsuse poolt kehtestatud eriolukord ning koroonaviiruse ülemaailmne levik vajavad kõrgendatud tähelepanu ja võtame seda Circle K-s väga tõsiselt. Hoolime oma klientidest ja töötajatest ning oleme valmis kõikide heaolu nimel vastavalt olukorrale reageerima ja andma oma parima, et kõik saaksid end meie teenindusjaamades turvaliselt tunda. Oleme kõikvõimalike ettevaatusabinõudega tegelenud juba paar nädalat ning meie ettevõttel on olemas ajakohane ning rakendatav eriolukorras tegutsemise plaan.
Image
Circle K

Mõistame, et Teil võib seoses toimuvaga tekkida palju küsimusi selle kohta, kuidas Circle K jaamade töö on edaspidi korraldatud ning milliseid meetmeid rakendame. Soovime jagada Teiega kõige värskemat informatsiooni ning lubame ka edaspidi hoida kõiki oma kliente ja koostööpartnereid olukorraga operatiivselt kursis.

Circle K on rakendanud oma teenindusjaamades lisaks tavapärastele koristus- ja puhastusprotsessidele järgmised põhimõtted:

Hügieen ja puhtus jaamades:

 • Päeva jooksul puhastame võimalikult tihedalt ning desinfitseerime täiendavalt üldkasutatavaid pindu, millega kliendid ja teenindajad puutuvad kõige rohkem kokku (uksed, ukselingid, tankurid, kassaalad, klahvistikud, kohvimasinate alad jne).
 • Võimaldame igas Circle K jaamas lisaks oma töötajatele ka klientidele ja kasutamiseks desinfitseerimisvahendeid.
 • Teostame igas jaamas üldpuhastust minimaalselt kolm korda päevas (nii poes kui tankuri sõrmistikud). 
 • Öösiti teostame igas jaamas plaanilist suurpuhastust, mille juurde kuulub mitte ainult põrandate ja pindade pesemine, vaid ka desinfitseerimine.

 

Viiruse leviku ennetamine:

 • Eriolukorrast sõltumata kehtivad Circle K-s ranged terviseohutuse reeglid ning nulltolerants haigussümptomitega töötamisele. Kõikidele meie töötajatele kehtib nõue sümptomite ilmnemisel jääda koju haiguslehele.
 • Töötajad, kes naasevad reisidelt, ei saa alustada tööd enne kui neile on selleks luba väljastatud. Lähtume siin rangelt Terviseameti ja Vabariigi valitsuse juhistest.
 • Ettevõttes on kehtiv ka eraldi raporteerimiskord, mille eesmärgiks on info õigeaegne liikumine ning igale töötajale täpse käitumisjuhendi andmine puhuks, kui selgub, et ta on olnud kontaktis koroonaviiruse kahtlusega inimesega.
 • Oleme lükanud edasi kõik koolitused, tööreisid ja komandeeringud ning muud kogunemised

 

Lisaks soovitused klientidele võimalikult ohutuks kütuse tankimise protsessiks:

 • Kui klient soovib minimeerida kõikvõimalikud kontaktid, saab ta autot tankida ja tankimise eest tasuda poodi sisenemata teenindusjaamas tankuri makseterminalis – seda nii Circle K maksekaardi kui pangakaartidega.
 • Circle K automaattanklates on võimalik makseterminalides tasuda ka sularahas.
 • Tankimisala juures on üldjuhul saadaval ühekordsed kaitsekindad, mida saab kasutada nii tankimispüstolit kui ka  makseterminalide klaviatuuri kasutades.

 

Elutähtsa teenuse osutajana tagab Circle K mootorikütuste katkematu tankimise võimaluse teenindus- ja automaatjaamades ka eriolukorra tingimustes.

Kõik meie muud tooted on samuti teenindusjaamades olemas, kauba tarnimine ning klientide ja teenindamine jätkub hetkel tavapäraselt.

Palume omalt poolt aga ka oma klientidelt mõistvat suhtumist meie teenindusjaamade töötajate suhtes, kes peavad jätkama oma igapäevast tööd ka eriolukorras.
Reageerime pidevalt muutuvale olukorrale Eestis operatiivselt ja teavitame oma kliente jooksvalt kõigist muudatustest.

Kinnitan siinkohal veelkord üle, et meie kõige olulisemaks prioriteediks on inimeste turvalisuse tagamine ja sellest lähtume nii täna kui tulevikus oma igapäevastes tegevustes ning otsuste langetamisel.
Soovin kõigile rahulikku meelt ja turvalist teekonda.

Kai Realo
Circle K Eesti peadirektor