Circle K läks üle suvisele diislikütusele, mis ei sisalda biodiislit

Tänasest, 15.aprillist on kõikides Circle K teenindus- ja automaatjaamades üle Eesti saadaval suvine diislikütus, mis ei sisalda biodiislit (FAME) ja sobib kõikidele diiselmootoritele.

„Circle K tõi sellest kevadest müüki suvise diislikütuse, mis ei sisalda biodiislit (FAME). Uus diislikütus sobib kasutamiseks kõikides diiselmootorites ja seda võib probleemivabalt hoiustada ka pikema aja jooksul,“ sõnas Circle K mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik.

Nüüdsest on diislikütuse taastuvenergiasisalduse nõue tagatud täiustatud parafiinse diislikutusega (HVO). „Oleme otsustanud taastuvenergiasisalduse eesmärkide täitmiseks kasutada ainult täiustatud ehk teise põlvkonna HVO-d, mida Euroopas veel laialdaselt ei kasutata ja selles osas oleme Eestis teerajajad,“ lisas Vahtrik.

Parafiinne diislikütus on keskkonnasäästlik jääkidest ja jäätmetest toodetud diislikütus,  mille omadused on samaväärsed või paremad kui fossiilsel diiselkütusel, kuid on oluliselt  keskkonnasõbralikum. „Lisaks sellele on Circle K D miles ja D milesPLUS diislikütused täiendatud unikaalse mootorit puhastava lisaainega, mis vähendab heitgaase ja kütusekulu kuni 3% ning parandab mootori töökindlust,“ selgitas Vahtrik.

Kõikide Circle K teenindus- ja automaatjaamade diislikütuse tankuritele on lisatud märgistus „B0, ei sisalda biodiislikütust“.

Suvise diislikütuse külmataluvus on vähemasti -5°C.