06.06.2020

Circle K teenindusjaamades müüdav toit ei kujuta endast ohtu

Image
Circle K

Circle K väärtustab värsket ja tervislikku toitu, mistõttu tarnitakse eelpakendatud värsked võileivad ja salatid Circle K teenindusjaamadesse igapäevaselt ning selline kaup realiseeritakse enamasti samal päeval. Lunden Foodi ja Terviseameti info põhjal oleme veendunud, et Circle K teenindusjaamades müügil olev valmistoit on valmistatud nakkusega mitte kokkupuutunud inimeste poolt ja see on kõikidele tarbijatele ohutu.  Lunden Food ei ole seotud Circle K populaarseimate toodete nagu hamburgerite, wrapperite ja hot dogide valmistamisega.

Circle K lähtub toiduohutuse hindamisel seisukohast, et Veterinaar- ja Toiduameti andmetel ei ole toidu kaudu koroonaviirusesse nakatumine võimalik. Veterinaar- ja toiduameti toiduosakonna juhtivspetsialist Jaana Oona sõnul puuduvad tänase seisuga tõendid viiruse levikuks toidu kaudu. "Pole teada ühtegi juhtumit, kus nakatunud toidu valmistaja oleks põhjustanud toidu saastumise ning omakorda uue nakatumise," ütles Oona uudisteportaalile err.ee.

Lunden Foods ja Circle K lähtuvad oma tegevuses hetkel  Terviseameti juhistele, kes seni pole ohtu tuvastanud ning tootmise peatamise vajadusega Circle K poole pöördunud.

Circle K on koroonaviiruse pandeemia algusest alates täitnud kõiki Terviseameti juhendeid väga põhjalikult, pöörates olulist tähelepanu nii desinfitseerimisele kui toidu käitlemise turvalisusele. Kutsume üles oma kliente jätkuvale ettevaatlikkusele nakkusohu vältimiseks, soovitades jätkuvalt kõikidel tarbijatel regulaarselt käsi pesta või desinfitseerida. Selleks on võimalused loodud  kõigis Circle K teenindusjaamades.