30.06.2020

Circle K ja Enefit Volt avasid Laagris esimese ühise elektriautode ülikiirlaadija

Eesti eelistatuim mootorikütuste jaemüügifirma Circle K ja suurim avalik elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt avasid täna Circle K Laagri teenindusjaamas esimese koostöös rajatud ülikiire laadimispunkti, mis võimaldab auto sõiduks Tallinnast Pärnusse laadida vaid mõne kümnekonna minutiga.

„Elektritransport on tõestamas end tuleviku transpordina nii Eestis kui kogu maailmas. Seetõttu soovime Circle K teenindusjaamades arendada välja ka elektriautode kiirlaadimise võrgustiku, soodustamaks elektriautode suuremat kasutuselevõttu,“ selgitas Circle K peadirektor Kai Realo. Ta usub, et lisaks riigipoolsetele toetustele elektriautode soetamisel kiirendab elektriautode kasutuselevõttu Eestis laialdane kiirlaadijate võrgustik ning elektriautode tehnoloogilised arendused nagu akude vastupidavamaks muutumine.

Circle K Laagri teenindusjaama paigaldatud Enefit Volt ülikiirlaadijaga võib sõltuvalt autost 15 minutiga täita aku vajaliku koguse energiaga sõiduks Pärnusse ja tagasi, mis teeb võimekamate elektrisõidukite lisandumisel meie teedele rohelise energia kasutamise lihtsaks ja mugavaks. Lisaks ülikiirlaadijale saavad kliendid laadimispunktis kasutada ka universaalset kiirlaadijat.

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul on mugava, tervet riiki katva tervikliku ja kiiret laadimist võimaldava kiirlaadimisvõrgu olemasolu võtmetegur puhta elektritranspordi läbimurdeks, mistõttu jälgib Enefit Volt uute asukohtade valikul eeskätt klientide ootusi ja tagasisidet.

„Muutes laadimisvõimalused Enefit Volt võrgus avaramaks, kiiremaks ja mugavamaks, anname elektriautode kasutajatele kindlustunde, et soodne, kiire ja roheline laadimine on alati lähedal. Koostöö partneritega võimaldab meil tuua ülikiire laadimise sinna, kus inimesed on juba harjunud käima ning seeläbi kiirendada harjumuste muutumist rohelises suunas,“ ütles Vals. „Lisaks lähedusele ja kiirusele on Enefit Volti kiirlaadimisvõrgu oluline tugevus kasutusmugavus, mille oluline osa on meie nutirakendus. Meie igat tüüpi elektriautodele sobiv võrk kasvab iga kuuga, eemaldades kõik takistused keskkonnasõbraliku elektriauto valimisel.“

Circle K peadirektor Kai Realo usub, et juba paari lähiaasta perspektiivis on oodata elektriautode ostu hüppelist kasvu, kuna kõik autotootjad investeerivad massiliselt oma autopargi elektrifitseerimisse. „Elektriautodest rääkides meenub paljudele eestlastele Eestis esimesena laialt kasutusele tulnud väike Mitsubishi sõiduk, mis on suuresti kujundanud ka arusaama elektriautodest. Tänaseks on aga elektriautode mudelivalik oluliselt laiem ning nende töökindlus kordades suurem, sest keskmine elektriauto suudab täna sõita juba 300-400 km ühe laadimisega ehk teisisõnu ühest Eesti otsast teise,“ selgitas Realo. Ta lisas lootusrikkalt, et tulevikus sooviks ta ka Eestis näha Circle K teenindusjaamu, kus domineerivad elektriautode kiirlaadijad, nii nagu näiteks Circle K Norra jaamades, millest mitmed teenindavad täna vaid elektriautode kasutajaid.  

Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals märkis, et energeetikasektor on teinud Eestist Euroopa kiireima heitmete vähendaja, ehkki transpordiemissioonid liiguvad pidevalt tõusuteed. „Tänu nutikatele lahendustele toetame ka liikluse muutumist puhtamaks ja soodustame roheenergia kasutamist. Elektriauto on mõistlik valik juba täna ja normaalsus juba lähiaastail,“ lisas Vals. „Lisaks uutele aasta lõpuks lisanduvatele arvukatele ülikiiretele ja kiiretele laadijatele rõõmustab Enefit Volt oma kliente lähikuude jooksul ka koduste laadimislahenduste pakkumisega.“

Lisaks Laagri teenindusjaamale kavandavad Circle K ja Enefit Volt veel sellel aastal kolme ülikiirlaadijaga varustatud laadimispunkti avamist Õismäe, Katusepapi ja Järve teenindusjaamades. „Jälgime pidevalt kasvavat nõudlust elektriautode laadimisvõimaluste vastu ning oleme valmis selle vastavalt reageerima. Circle K teenindusjaamas peavad saama tankida kõik meie kliendid, olenemata sellest, kas ta on valinud vedelkütusel, vedelgaasil või elektril liikuva sõiduvahendi,“ lausus Realo, lisades, et olulise turuosalisena sõltub kindlasti ka Circle K-st, kas ja kui kiiresti Eesti tarbijad hakkavad eelistama rohelist energiat kasutavaid sõidukeid.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub ligi 180 laadijat, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volt võrgus saab laadida nii Euroopa (CCS) kui Jaapani (CHAdeMO) laadimisstandardiga sõidukeid, samuti kasutada universaalset Tüüp2 laadimist.