18.03.2020

Circle K jätkab eriolukorras kütusega varustamist tavapärasel moel

Elutähtsa teenuse osutajana peab Circle K Eesti AS tagama mootorikütuste katkematu kättesaadavuse ka eriolukorra kehtestamisel ning tänu ennetavatele meetmetele on ettevõte taganud piisava kütusevaru nii tanklates kui terminalis, olles valmis ka kõige keerulisemateks stsenaariumiteks.
Image
Hädaolukorras kütusega varustamine

Vastavalt Hädaolukorra seadusele on Circle K Eesti AS kohustatud tagama elutähtsa teenuse, s.o mootorikütuste katkematu kättesaadavuse. Eesti on üks vähestest riikidest, kus puudub mootorikütuste rafineerimistehas, mistõttu kõik tooted tuleb importida lähisriikidest, kuid tänu ennetavatele meetmetele on Circle K Eesti taganud piisava kütusevaru nii tanklates kui terminalis ning klientide teenindamist jätkatakse tavapärasel moel.

Lisaks eeltoodule oleme vastavalt MKM määrusele „Elutähtsa teenuse kirjeldus ja toimepidevuse nõuded vedelkütusega varustamisel“ tihendanud kütusetarneid autonoomse generaatortoitega tanklatesse.

Võimaliku, kuid ebatõenäolise, side- kui ka elektrikatkestuse korral toimivad järgmised Circle K teenindusjaamad, kus tagame tankla mahutites igal ajahetkel vähemalt 15 000 liitrit mootoribensiine ja 15 000 liitrit diislikütuseid:

Jüri teenindusjaam, Harju maakond, Jüri, Uus-Ringi tee 3 (Tallinna Ringtee);

Aravete teenindusjaam, Järva maakond, Märjandi küla, Ambla vald (maanteede 5 ja 13 ristumisel);

Kvissentali teenindusjaam,Tartu maakond, Vahi alevik, Astelpaju 2A;

Katusepapi teenindusjaam, Harju maakond, Tallinn, Kivimurru 48 (asub T1 kaubanduskeskuse vastas);

Häädemeeste teenindusjaam, Häädemeeste, Valge, Arumetsa küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa.

„Elutähtsa teenuse osutajana on meie fookus suunatud mootorikütuste katkematu kättesaadavuse võimaldamisele, kuid tööandjana oleme keskendunud oma 750 töötaja turvalisuse tagamisele. Circle K teenindusjaamad on avatud ning neid külastavate klientide ja seal töötavate inimeste heaolu tagamine on meie jaoks ülioluline,“ kinnitas Circle K peadirektor Kai Realo. „Oleme palju aega pühendanud isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendite hankimisele ning nende kasutamisega seotud täiendavate rutiinide kehtestamisele. Teenindajad on hetkel Eesti ühiskonna kangelased, kes iga päev tööle tulles trotsivad oma isiklikke hirme ning eelarvamusi. Teeme enda poolt kõik, et neid kaitsta.“

Suurettevõttena on Circle K erinevateks kriisideks teadlikult valmistunud, kuid hetkel Eestis valitsev olukord mõjutab, nii nagu kõikide teiste ettevõtete puhul, väga negatiivselt ka Circle K majandustulemusi. Mootorikütuste müügimahud on tugevas languses, sest transpordisektor on seiskumas ja eratarbijad kodukontorites. Kliendiarvu langus annab kindlasti tunda ka poekaupade müügil, sest inimesed lihtsalt sõidavad vähem. Transpordisektori pankrotilaine puhul tuleb valmis olla ka krediidikahjude kandmiseks.

„Tegutseme iga päev selle nimel, et meie klientide jaoks oleks kütus alati kättesaadav ning teenindusjaamades ootamas hädavajalikud tooted ning keerulise päeva käigus väga oodatud kohvipausi jaoks nii söök kui jook,“ kinnitas Kai Realo. „Vastutustundliku ettevõttena lähtume olulisi ärilisi otsuseid tehes ka soovist jätkuvalt tagada töökohad kõigile meie töötajatele. Elutähtsa teenuse osutajana ei ole meil võimalik oma ettevõtet lihtsalt sulgeda ja jääda riigilt abi ootama nagu seda on pidanud tegema paljud teised ettevõtted.“

Mootorikütuste hinnad Circle K jaamades on vaatamata nõudluse olulisele vähenemisele langenud viimase kuu jooksul 9 senti liitri kohta, mis on palju rohkem kui teistes EU riikides samal ajal. Lisaks jätkame kampaaniaga, mis on suunatud eratarbijatele, kus Circle K EXTRA Club klientidel on võimalik saada lisaks allahindlust veel 4,5 s/l.