See veebileht kasutab küpsiseid (cookies). Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt.

Nõustun

Teemaks

Teemaks on riigiti erinevalt reguleeritud ning allolev info annab ülevaate ja juhised, kuidas toimida teemaksu tasumisel. Circle K Eesti AS kaudu on Circle K EUROPE kaardi olemasolul ja piisava üldlimiidi korral võimalik taotleda sõidukitele mugavalt kasutatavaid teemaksubokse.

Teemaksu info erinevates riikides

Tagastamine Ava

Kui soovite teemaksuteenuse lõpetamist, tuleb boks tagastada (originaalpakendis või mõnes teises alumiiniumpakendis) vastava riigi teemaksu teenusepakkujale:

Itaalia,  Hispaania, Portugala Prantsusmaa
(Telepass ja ViaCard, TIS-PL)


Tolltickets GmbH 

Kaiserstr. 28
83022 Rosenheim
Germany
Poola (ViaToll)

Kapsch Telematic Services Sp.z o.o.

FAO: FCI Distribution 
ul. Poleczki 35 Bud. A1
02822 WARSZAWA
Poland
Saksamaa (Toll Collect)

Iseseisvalt on teemaksuboksi
eemaldamine keelatud. Kui soovite
lõpetada boksi kasutamise,
tuleb pöörduda sobivasse
Toll Collect teeninduspunkti.
EETS multiboks
BroBizz (Norra)


TRAFINEO GmbH & Co. KG

Wittener Straße 56
44789 Bochum
Germany
Belgia (Satellic)

Arvato Services

Healthcare Benelux
Airport Ring Center
Maalbeekweg 57
1930 Zaventem
Belguim
Norra (Autopass)

BT Signaal 

PB 2623 Møhlenpris 
5836 Bergen 
Norway
Austria (Go-Box)

Asfinag Maut Service GmbH

OBU - Retouren
Rosenbach 130 
9183 Rosenbach
Austria

 

EETS multifunktsionaalne teemaksuboks (Austria, Belgia, Hispaania, Itaalia, Portugal, Prantsusmaa, Poola A4 kiirtee) Ava

Circle K pakub oma äriklientidele multifunktsionaalset teemaksuboksi EETS (European Electronic Toll Service), mis on juba kasutusesk järgnevates riikides:
Austria
Belgia
Prantsusmaa
Portugal
Hispaania
Poola (A4 kiirtee)

EETS teemaksuboksi vormistamiseks ootame Teilt teemaksuboksi avaldust koos sõiduki(te) registreerimistunnistuse koopia(te)ga. Tellitud EETS teemaksuboks jõuab Teieni kümne tööpäeva jooksul ja on koheselt kasutusvalmis.

Olemasolevad teemaksuboksid tuleb tagastada teenusepakkujale turvaliselt ja vastavalt lepingus kokkulepitule. Seda tuleks teha topelt-tehingute vältimiseks.

EETS teemaksuboksi kasutajad saavad iseteeninduses erinevaid seadistusi ise kiirelt ja mugavalt hallata. EETSi kasutus toimub vastavalt boksiga kaasasolevale kasutusjuhendile.
Teemaks Eestis Ava

Alates 1. jaanuarist 2018 on Eestis avalikult kasutataval teede võrgustikul üle 3,5t täismassiga veoautodele kohustuslik tasuda teemaksu.

Tasu tuleb maksta üle 3500-kilogrammise täismassiga veoauto ja selle haagise eest. Teekasutustasu tasumise kohustus on veoauto omanikul. Kui liiklusregistrisse on kantud veoauto vastutav kasutaja, lasub tasu maksmise kohustus vastutaval kasutajal. Juht ei tohi alustada sõitu, kui teekasutustasu on maksmata. Teekasutustasust on vabastatud:

- Kaitseväe, Kaitseliidu, välisriigi relvajõudude, Politsei- ja Piirivalveameti ning päästeasutuse veoauto ja selle haagis;
- rahvusvahelise abi osutaja veoauto ja selle haagis;
- kohaliku omavalitsuse üksuse, mittetulundusühingu, sihtasutuse või ettevõtja veoauto ja selle haagis, mida kasutatakse peamiselt päästetööl;
- vanasõiduk käesoleva seaduse § 83 tähenduses.

Rohkem infot saab lugeda https://teetasu.ee/info

NB! Circle K maksekaartidega ei saa teemaksu tasuda!From 1 January 2018, it is required to pay Road toll (Road User Charge) for all heavy goods vehicles that weigh over 3.5 tonnes and are used on the public road network. The time-based road toll will need to be paid before the vehicle enters the country. The toll rate depends on the maximum authorised mass of the heavy goods vehicle and its trailer, the number of axles, and the emission class of the heavy goods vehicle.
Road toll should be paid before proceeding to the road electronically by any Bank card or using the bank links for direct payment.
Additional information (Rates, Road netowrk, Payment and Regulations) is available here https://teetasu.ee/info

NB! Fuel cards (including ROUTEX cards) are not accepted for Road User Charge!

Teemaks Norras Ava

BroBizz

Norra teemaksuboks BroBizz on kohustuslik sõidukitele täismassiga üle 3500 kg. Teemaksuboksi tellimiseks tuleb saata ettevõtte juriidilise esindaja poolt digitaalselt allkirjastatud avaldus ja sõiduki registreerimistunnistuse koopia aadressile klienditeenindus@circlekeurope.com. Teemaksuboksi tellimine võtab aega umbes 1-2 nädalat ja see saadetakse tähituna.

BroBizz boksiga saab praamikokkuleppe alusel Circle K ärikliendina 40% soodustust praamipiletitelt. Selle eelduseks on boksi olemasolu. Praamikokkulepe vajab Statens Vegvesen (Norra riigi nõude alusel) ettemakset – see lahendatakse Circle K maksekaardi kaudu:
• Ettemaksete klass 1 (sõiduki pikkus 0 – 8 meetrit). 3400NOK. Kuutasuga 40 NOK´i sõiduki kohta
• Ettemaksete klass 2 (sõiduki pikkus 8,01 – 17,50 meetrit). 13500 NOK. Kuutasuga 80 NOK´i sõiduki kohta
• Ettemaksete klass 3 (sõiduki pikkus > 17,51 meetrit). 25600 NOK. Kuutasuga 120 NOK´i sõiduki kohta

Kui seadet enam ei kasutata, tuleb see tagastada (originaalpakendis või mõnes teises alumiiniumpakendis):

TRAFINEO GmbH & Co. KG
Wittener Straße 56
44789 Bochum
Germany

NB! Soovitame teemaksuboksid tagastada tähitud postiga, kuna seadmete kohalejõudmise eest sihtkohta vastutab klient.

Autopass

Olemasolevad Autopass teemaksuboksid jäävad kehtima samadel tingimustel.
A-grupp B-grupp
Deposiit 200 NOK* Deposiit 200 NOK*
Registreerimise/postitamise tasu 112,5 NOK* Registreerimise/postitamise tasu 112,5 NOK*
Kuutasu 50 NOK* Kuutasu puudub
Soodustused kuni -50%** Soodustused kuni -13%**

*Teemaksuboksi kohta
**Soodustused kehtivad Norra teedel ning Sinevsundi, Öresundi ja Storabelti sildadel. Vaata infot http://www.autopass.no/en/payment

Kui seadet enam ei kasutata, tuleb see tagastada (originaalpakendis või mõnes teises alumiiniumpakendis) Norra teemaksu teenusepakkujale aadressil:

BT Signaal
PB 2623 Møhlenpris
5836 Bergen
Norway

NB! Soovitame teemaksuboksid tagastada tähitud postiga, kuna seadmete kohalejõudmise eest sihtkohta vastutab klient.

Teemaks Poolas Ava

Poola teemaksuboks ehk viaTOLL on kohustuslik täismassiga üle 3500 kg sõidukitele. Circle K Eesti AS vahendab vaid Post-Paid viaToll seadmeid. Teemaksuboksi taotlemiseks on vajalik edastada Circle K kontorisse järgnevad dokumendid: poolakeelse lepingu originaal (lae Poola OBU taotlus alla siit), sõiduki taotluse originaal (lae see alla siit), juhatuse liikme poolt digitaalselt allkirjastatud avaldus, sõiduki registreerimistunnistuse koopia ja juhatuse liikme passi või ID-kaardi koopia.

viaTOLL teemaksuboksi kinnituskiri edastatakse ettevõtte e-posti aadressile, et võib teemaksuboksile järele minna (1-2 nädalat). Autojuht saab teemaksuboksi väga lihtsalt ise paigaldada sõidukile. viaTOLL on elektrooniline peopesa suurune sõiduki tuuleklaasi siseküljele kinnitatav seade, mis arvestab teemaksu automaatselt kui sõiduk sõidab kohustuslikust maksepunktist läbi. Makse sooritatakse elektrooniliselt ning ostud kajastatakse Circle K arvel.

Ettemaksu ehk Pre-Paid seadmeid saab soetada otse Poola teeninduspunktidest ja ettemaksu on võimalik teha ka Circle K EUROPE kliendikaartidega.

Kui seadet enam ei kasutata, tuleb see tagastada Poola kontaktpunkti või saata posti teel aadressile:

Kapsch Telematic Services Sp.z o.o.
FAO: FCI Distribution
ul. Poleczki 35 Bud. A1
02822 WARSZAWA
Poland

Rohkem informatsiooni Poola teemaksu kohta leiate viaTOLL kodulehelt.

NB! Soovitame teemaksuboksid tagastada tähitud postiga, kuna seadmete kohalejõudmise eest sihtkohta vastutab klient.
Teemaks Saksamaal Ava

Saksamaa teemaks Toll Collect on kohustuslik sõidukitele täismassiga üle 7500 kg. Teemaksu on võimalik tasuda:

1. Teemaksupunkti makseterminalis Circle K EUROPE kaarti kasutades. Iga kord tuleb makseterminali käsitsi sisestada andmed firma, veoki ja marsruudi kohta. Tehingud kajastuvad Circle K arvel.

2. Toll Collect kodulehel end registreerides ja sisestades soovitud marsruudi. Toll Collect kodulehel registreerides on võimalik ka kliendil endal leping sõlmida.

3. Taotledes Circle K kaudu elektroonilist teemaksuboksi.

Tehingud kajastuvad kokkuvõtvalt Circle K arvel ja detailse väljavõtte saab Toll Collect iseteenindusest.

Teemaksuboksi taotlemiseks tuleb saata ettevõtte juriidilise esindaja poolt digitaalselt allkirjastatud avaldus,  allkirjastaja dokumendi koopia ja sõiduki registreerimistunnistuse koopia aadressile  klienditeenindus@circlekeurope.com. Lisaks tuleb edastada järgnevad paberil originaaldokumendid posti teel või täidetud, allkirjastatud, skaneeritud ja digitaalselt allkirjastatud dokumendid:

Benutzerregistrierung

Fahrzeugregistrierung

Zahlweise Tankkarte

Teemaksuboks Saksamaa teemaksu tasumiseks

Soovitame Saksamaal teemaksu tasumiseks soetada teemaksuboks „On Board Unit“ ehk OBU, mille kasutamine on lihtne ja mille kaudu toimub teemaksu tasumine automaatselt. OBU ise ei maksa midagi, sest kuulub Toll Collect GmbH-le, kuid maksta tuleb selle paigaldamise eest.
Paigaldamine võtab aega kuni 4h, töö hind ei ole fikseeritud ja sõltub teeninduspunktist (100-400€). OBU paigaldamine sõidukisse vabastab autojuhi terminalis käsitsi informatsiooni sisestamisest, mis võib olla järjekorra tõttu väga aeganõudev ja põhjustada hilinemise sihtkohta.

NB! Kui soovite lõpetada OBU kasutamise, siis tuleb pöörduda sobivasse teeninduspunkti. Iseseisvalt on teemaksuboksi eemaldamine keelatud.

Kui teemaksuboksi tellimisega on kiire, tuleks registreerimine teha Toll Collect kodulehe kaudu siin.

Rohkem informatsiooni Toll Collect kodulehelt.
Teemaks Sloveenias Ava

Alates 01. aprillist 2018 on Sloveenias alates 3,5t sõdukitele teemaks kohustuslik. Teemaksu hinnad sõltuvad sõiduki telgede arvust, läbitud kilometraažist ning euro klassist. Teemaksu tasumiseks on vajalik DarsGo teemaksuboks. Teemaksuboksi taotlemiseks tuleb eelregistreerida ettevõte ning sõidukite andmed internetis aadressil https://www.darsgo.si/portal/en/register ning seejärel paigaldada DarsGo teemaksuboks Sloveenias OMVjaamas. Kindlasti tuleb iseteeninduses registreerides välja printida kinnitus BAR-code-ga „Certificate of Receipt“ ja anda juhile kaasa. Kohapeal saab Routex kaardiga tasuda 10 € administratiivkulu ning seejärel saab siduda teemaksuboksi Circle K kaardiga ning tehingud lähevad Circle K arvele.

Rohkem infot saab lugeda siit

NB! Kuni 31. märtsini 2018 kehtivad ABC ja DARS kaardid tuleb tagastada teenusepakkujale hiljemalt 30. juuniks 2018!
Teemaks Soomes Ava

Soomes maksustatavad teed puuduvad.
Sule

Muuda keel