See veebileht kasutab küpsiseid (cookies). Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt.

Nõustun
D milesPLUS

13.10.2016

Diiselmootoriga sõiduki omanikul on aeg talveks valmistuda

Enne esimeste korralike sügiskülmade saabumist on õige aeg igal diiselmootoriga sõiduki omanikul korraks mõelda, kas sõiduki kütusepaagis olev diislikütus on veel suvine diislikütus või juba külmakindlam. Suvise diislikütuse maksimaalne külmataluvus ehk külmfiltri ummistumispunkt (CFPP) on -5°C, nn ülemineku diislikütuse külmakindlus algab alates -15°C.

Nii nagu igal aastal, saab Statoili klient kindel olla diislikütuse kvaliteedis ja  külmakindluses – täna Statoili teenindusjaamadesse tarnitava diislikütuse külmakindlus on vähemasti -17°C ning hiljemalt novembri lõpust on kõikides teenindusjaamades eranditult müügil talvine diislikütus külmakindlusega vähemasti -32°C.

Tagasihoidlikuma läbisõiduga autoomanikul tasub korraks aeg maha võtta ja meenutada, millal viimati tangitud sai. Kui see jäi septembrikuusse, tuleks kliendil auto kütusepaak tühjemaks sõita ning siis  külmakindlamat kütust paak täis tankida, et vältida järgmistel miinuskraadidega hommikutel käivitusprobleeme. 

Soovitused diiselmootoriga auto omanikule:
  • Ära tee järeleandmisi kütuse kvaliteedis ning tangi vaid usaldusväärsetest tanklatest
  • Küsi enne tankimist diislikütuse sertifikaati, kus on kirjas nii kütuse hägustumispunkt kui ka külmfiltri ummistumispunkt.
    • Diislikütuse sertifikaati lugedes tasub tähele panna, et vastavalt Eestis kehtivale regulatsioonile loetakse arktilise diislikütuse klass A1 miinimumtingimustele (s.o hägustumispunkt -16°C ja külmumispunkt -26°C) mittevastav diislikütus automaatselt suviseks diislikütuseks. See tähendab, et nn ülemineku diislikütuse (klassid E, F) sertifikaadil on alati kirjas vastavusotsusena suvine diislikütus ning siin on oluline sertifikaadil vaadata konkreetseid külmataluvusnäitajaid.
  • Kui sinu viimane tankimine jäi septembrikuusse, siis sõida kütusepaak võimalikult tühjaks ning täida see Statoili teenindusjaamas külmakindlama kütusega
Talv tuleb alati ootamatult, kuid Statoili mootorikütustega oled selleks alati valmis!
Sule

Muuda keel