See veebileht kasutab küpsiseid (cookies). Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt.

Nõustun
Premium 7

20.06.2016

Circle K ostab enamuse Premium 7 tanklaketist

Circle K Eesti AS, kes omab ja opereerib Statoili teenindusjaamu, ostab Premium 7 kaubamärki kandvad 11 teenindus- ja 12 automaatjaama, misjärel hakkab Statoil kliente teenindama kokku 77 müügikohas kõikjal üle Eesti.  Tehingu lõpuleviimine eeldab Konkurentsiameti heakskiitu ning lepingus kokkulepitud eeltingimuste täitmist. Tehingu lõpuleviimine leiab aset eeldatavasti Couche-Tardi majadusaasta II kvartalis.

“Statoil on pikalt oodanud ja otsinud võimalust jaamadevõrgu laiendamiseks ning loodetavasti juba lähiajal, peale konkurentsiametilt loa saamist, on meil võimalus avada 23 uut müügikohta üle Eesti,” märkis Circle K Eesti ASi peadirektor Kai Realo.

“Oleme väga rahul lisanduvate jaamade asukohtadega, mis täiendavad Statoili müügivõrku ning samuti ka hoonete ja rajatiste seisundiga, mis võimaldab Statoili ja hiljem Circle K kontseptsiooni elluviimist ilma liigsete ümberehitusteta,” täheldas Realo.

“Statoil on olnud mootorikütuste ja mugavuspoodide valdkonnas aastaid turuliidriks ning seda just strateegiliselt hästi valitud teenindusjaamade asukohtade tõttu. Viimastel aastatel oleme aktiivselt investeerinud oma olemasolevate jaamade kaasajastamisesse ja uute kontseptsioonide turuletoomisesse. Nüüd avaneb meil võimalus oma müügivõrku oluliselt laiendada ning seeläbi pakkuda klientide poolt kõrgelt hinnatud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ka neis piirkondades, kuhu Statoili võrk seni ei ulatunud,” lausus Realo. 

Premium 7 tanklaketti opereeriva Sevenoil EST OÜ juhataja Mati Luige sõnul viis  jaamade müügini 2015. aastal alustatud nn „sale and leaseback“ mudeli katsetamine. “Kaalusime eelmisel aastal  oma kinnistute müüki, et siis ise jätkata vaid teenuste pakkumisega, kuid erinevaid pakkumisi ja mõtteid kaaludes jõudsime tänasele lahendusele, mis on parim kõikidele osapooltele ja klientidele. Olemasolevast 31 jaamast jäävad kaheksa jaama endiselt Premium 7 kaubamärki kandma ning on avatud klientidele,” lausus Luik.

Ostu-müügitehingut nõustasid juriidilised bürood Cobalt, Lextal ja Moor & Silm.

Circle K Eesti AS (endise nimega Statoil Fuel & Retail Eesti AS) omab ja opereerib Eestis 46 täisteenindus- ja seitset Statoil 1-2-3 automaatjaama ning üht mugavuspoodi. Ettevõttes töötab ligi 560 inimest, neist pisut enam kui 500 teenindusjaamades.

Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisse kontserni Alimentation Couche-Tard, mis annab tööd 100 000 inimesele ning kelle kaubamärgi Circle K all tegutseb Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Aasias üle 13 000 mugavuspoe ja teenindusjaama. Circle K Eesti AS jaemüügitulu 2013/2014 majandusaastal oli 215 miljoni eurot.

2004. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev Sevenoil EST OÜ kaupleb üle Eesti 31 Premium 7 kaubamärgi all tegutsevas jaamas, ettevõte annab tööd 170 inimesele. Sevenoil EST OÜ müügitulu ulatus 2014. aastal ligi 60 miljoni euroni.


Lisainfo:

Diana Veigel, turundus- ja kommunikatsioonijuht
Circle K Eesti AS, tel 675 7758

Mati Luik, juhataja
Sevenoil EST OÜ, tel 730 8209
Sule

Muuda keel