See veebileht kasutab küpsiseid (cookies). Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt.

Nõustun
Statoil 25

21.03.2016

Statoilil täitub veerandsada aastat Eesti turul

Eesti üks esimesi sajaprotsendiliselt välisosalusega ettevõtteid, 27. märtsil 1991. aastal loodud AS Eesti Statoil (nüüdse nimega Statoil Fuel & Retail Eesti AS) on kahekümne viie aastaga kasvanud mootorikütuste jaeturu liidriks ning suurimaks mugavuspoodide ketiks.

“Mitte keegi meist ei kujutanud kakskümmend viis aastat tagasi ette olukorda, et täna tangime kütust kiirelt ja mugavalt, tasudes selle eest makseautomaatides või sõidame teenindusjaama, et sealsest mugavuspoest kiirelt kaasa haarata hea kohv või kerge eine,” märkis Statoil Fuel & Retail Eesti ASi peadirektor Kai Realo.

“Statoil on ausa ja läbipaistva mootorikütuste jaemüügi kõrval toonud Eestisse ka mugavuspoodide mõiste ning olnud trendiloojaks kiirelt kaasavõetava toidu ja kohvi pakkumises. Samuti on ettevõtte igapäevane teeninduskultuur saanud kõrgetasemelise klienditeeninduse standardiks Eesti kaubanduses,” lausus Realo. 

“Järgneva aasta jooksul astume oma arengus järgmise olulise sammu ning läheme üle uuele kaubamärgile – Eestisse jõuab üks maailma suurim teenindusjaamade ja mugavuspoodide  kaubamärke Circle K, mille logo all juba tegutseb või hakkab tegutsema üle 15.000 müügikoha üle maailma. Üleminek saab aga nii klientidele kui töötajatele olema sujuv ning uutes värvides ja kujunduses teenindusjaamu näeme Eestis 2017. aasta kevadsuvel,” ütles Realo.

Statoili teenindus- ja automaatjaamad teenindavad Eestis iga päev keskmiselt 50 tuhandet klienti. Esimese täisteenindusjaamade operaatorina Eestis on Statoil varustanud kõigi oma jaamade kütusetankurid makseautomaatidega  ja pakub autopesu kaasaegsete  seadmetega Eesti suurimas automaatpesulate võrgus.

Viimaste aastate jooksul on ettevõte investeerinud kvaliteetse kohvi pakkumisse enam kui miljon eurot. Lisaks on Statoil järjepidevalt kaasajastanud ja lisanud oma teenindusjaamadesse seadmeid, sh  viimati lisandunud  ahjusid värskete küpsetiste valmistamiseks ning kõik investeeringud on andnud võimaluse pakkuda klientidele üha uusi ja huvitavaid kiire toidu valikuid ja laiendada oluliselt sortimenti.

Statoil Fuel & Retail Eesti AS opereerib Eestis 46 täisteenindus- ja seitset Statoil 1-2-3 automaatjaama ning üht mugavuspoodi. Ettevõttes töötab ligi 560 inimest, neist pisut enam kui 500 teenindusjaamades. Statoil Fuel & Retail Eesti on üks suuremaid Eesti maksumaksjaid ning 2015. aastal läbiviidud Emori maineuuringu järgi oli Statoil mainekamate suurettevõtete pingerivis teisel kohal.

Statoil Fuel & Retail kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisse kontserni Alimentation Couche-Tard, mis annab tööd 100 000 inimesele ning kelle kaubamärgi Circle K all tegutseb Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Aasias üle 15 000 mugavuspoe ja teenindusjaama. 

Lisainfo:
Diana Veigel, turundusdirektor
Statoil Fuel & Retail Eesti AS
Tel: 675 7700
Sule

Muuda keel