Gerli Krutto alustas Statoilis tööd suveabilisena Sõle teenindusjaamas 2006. aastal. Alates 2013. aastast töötab Gerli kontseptsioonispetsialisti ametikohal Circle K Eesti kontoris.

Gerli Krutto

Kellena töötad praegusel hetkel ja milliseid tööülesandeid tuleb Sul igapäevatöös täita? Sule

Gerli Krutto Hetkel töötan kontseptsioonispetsialistina. Igapäevatöö on väga huvitav ja vaheldusrikas. Minu ülesandeks on poe, autopesu ja tankimisala arendusprojektide elluviimine ja teenindusjaamade ühtse väljanägemise tagamine. Lisaks tegelen poe seadmete, inventari ja väikevahendite tellimise ning hooldusega.

Kuidas sa selle ametini jõudsid ehk millal ja millistel ametikohtadel Sa Circle K-s veel oled töötanud? Ava

Alustasin tööd Eesti Circle K Sõle teenindusjaamas 2006. aastal suveabilisena. Kuna õppisin samal ajal Tallinna Teeninduskoolis ja lõpetama pidin 2007. aasta veebruaris, otsustasin 2006. aasta detsembris, et lahkun kooli tõttu töölt. Ütlesin veel juhatajale, et ta minu nimesilti ära ei annaks, et ehk tulen peale kooli lõppu tagasi. Peale kooli lõpetamist selgus, et Sõle jaama on ühte töötajat juurde vaja ning 2007. aasta märtsis saabusin rõõmuga tagasi tööle.
2009.aastal lõpetasin Circle K-s Tulevase Juhi Arenguprogrammi ja 2010. aasta alguses tekkis võimalus  kandideerida teenindusjaama juhataja asetäitjaks. Minu suureks rõõmuks võitsin ma selle konkursi ning 2010. aasta veebruaris alustasin tööd Tammsaare teenindusjaamas juhataja asetäitjana. Töötasin juhataja asetäitjana kaks aastat erinevates teenindusjaamades ning otsustasin, et aeg on taas vastu võtta uus väljakutse ning kandideerisin edukalt teenindusjaama juhatajaks. Mõnda aega peale juhataja ametis olemist avanes mul võimalus kandideerida kontseptsioonispetsialistiks. Tahtsin ennast proovile panna uues valdkonnas, kus on võimalik anda oma panus kõikide teenindusjaamade toimimisse. Alates 2013 aasta algusest töötan kontseptsioonispetsialistina.
Kus ja kellena Sa enne Circle K-d töötasid? Ava

Enne Circle K-sse tööle tulemist töötasin enamasti vaid suvel, näiteks maasikakorjajana ja hotellis koka abina.
Millisel erialal oled õppinud ning millised on Sinu töökogemused sellel erialal töötades? Ava

Tallinna Teeninduskoolis õppisin kokaks, kuid sellel erialal olen töötanud väga vähe. 2011. aastal lõpetasin Tallinna Majanduskoolis sekretäri eriala spetsialiseerumisega personalitööle. Jätkasin õpinguid Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis juhiabina ning tänaseks on kõrgkool edukalt lõpetatud.
Millised Sinu iseloomuomadused ja teadmised on tulnud kasuks karjäärile Circle K-s ja milliseid on tulnud arendada? Ava

Kasuks on tulnud avatus ja huvi ennast pidevalt täiendada. Circle K-s töötamise ajal olen tohutult arenenud erinevates valdkondades. Näiteks olen palju parandanud oma inglise keele ja vene keele oskust. Olen õppinud, kuidas ühtset meeskonda tekitada, kuidas olla meeskonna juht ja kuidas lahendada erinevaid keerulisi olukordi. Lisaks on kasvanud minu enesekindlus enda arvamust avaldada ja avalikult esineda.
Praegune töö on seotud erinevate projektidega ja seega olen tänaseks saanud teadmisi ka projektijuhtimises.
Milline on töökeskkond Circle K teenindusjaamas? Ava

Töökeskkond teenindusjaamas on rõõmsameelne ja meeskond kokkuhoidev. Kui mingil põhjusel tuju peaks alla minema, siis ikka leidub mõni naeratav kolleeg või klient, kes su tuju taas heaks pöörab. Töö ise on kiire, kuid huvitav ja tööpäevad mööduvad linnulennul. 
Millised on olnud Circle K-s Sinu eredamad kordaminekud ja valusamad õppetunnid? Ava

Teenindajana töötades olid eredamad kordaminekud need, kui sain mõnda klienti tema mures aidata. Mäletan, et olin väga õnnelik, kui lõpetasin Tulevase Juhi Arenguprogrammi heade tulemustega. Kindlasti olen väga rahul, et olen julgenud vastu võtta uusi väljakutseid.
Valusamad õppetunnid on meeles rohkem Circle K-s töötamise algusaegadest ja need olid peamiselt seotud minu vähese keeleoskusega. Kui Circle K-sse tööle asusin, oli minu vene keele oskus kesine ja tänu sellele tekkisid ka mõningad ebameeldivad olukorrad.
Milliseid võimalusi pakub Sulle töötamine Circle K-s? Ava

Töötamine Circle K-s annab mulle väga palju võimalusi ennast arendada, kohtuda uute inimestega ja tutvuda erinevate valdkondadega.
Millised erinevad karjäärivõimalused on Sinu arvates Circle K teenindusjaamades ja kontoris? Räägi oma tuleviku väljavaadetest Circle K-s. Ava

Mina arvan, et võimalus Circle K-s karjääriredelil tõusta, on kindlasti kõigil neil töötajatel, kellel on tahtmist ja pealehakkamist. Circle K-s on võimalus teenindusjaamas edasi jõuda asetäitjaks ja juhatajaks. Kindlasti on võimalus teenindusjaamast edasi minna kontorisse ja ametikohtade valik on väga mitmekesine.
Mida soovitaksid oma kolleegidele teenindusjaamast/kontorist, kes pole teinud veel oma valikuid tuleviku suhtes? Ava

Kui teil on mõni ametikoht, kuhu sooviksite kandideerida, siis kindlasti tehke seda. Tean, et kõik uus, tundub alguses hirmutav, kuid tegelikult on see huvitav ja väga arendav!
Mida andis Sulle Tulevase Juhi Arenguprogrammi läbimine? Ava

Tulevase Juhi Arenguprogramm laiendas väga palju minu silmaringi ja teadmisi. Seda läbides sain teada, milliseid töid tehakse kontoris ja milliseid ülesandeid täidavad teenindusjaamas juhataja ja asetäitja. Tänu huvitavatele ülesannetele kogu programmi jooksul tekkis mul taas soov minna kooli. Muidugi oli Tulevase Juhi Arenguprogramm hüppelauaks minu karjääriredelil.
Sule

Muuda keel