Kerli Koppel alustas Statoilis 2006. aastal müüja-klienditeenindajana Nõmme teenindusjaamas. Perioodil 2007-2014 töötas Kerli kontoris sekretäri, klienditeeninduse spetsialisti ja klienditeeninduse juhina ning viimased 3 aastat on ta taas teenindusjaamas, nüüd teenindusjaama juhataja ametikohal Tammsaare Circle K teenindusjaamas.

Kerli Koppel

Kellena töötad praegusel hetkel ja milliseid tööülesandeid tuleb Sul igapäevatöös täita? Sule

Kerli Koppel Viimased kaks ja pool aastat töötan teenindusjaama juhatajana. Alustasin Katusepapi jaamast ja hetkel töötan Tammsaare teenindusjaamas.

Kuidas sa selle ametini jõudsid ehk millal ja millistel ametikohtadel Sa Circle K-s veel oled töötanud? Ava

10 aastat tagasi alustasin Nõmme teenindusjaamas klienditeenindajana. Läbisin TJA programmi ja pool aastat peale seda tehti pakkumine kontorisse sekretäri kohale. Võtsin pakkumise vastu, kuid mingi hetk hakkasin puudust tundma klienditeenindusest. Kandideerisin klienditoe spetsialistiks. Aja möödudes muutusid seoses klienditeeninduse osakonna ümberstruktureerimisega minu tööülesanded ning ka töönimetus. Minu ametikoha nimeks sai klienditeeninduse spetsialist ning töökoht muutus ajutisest alaliseks.
Sain ka võimaluse 10 kuud asendada klienditeeninduse osakonna juhti. Siis läksin lapsehoolduspuhkusele ning naastes otsustasin juhtimisega jätkata. Palusin teenindusjaama juhataja kohta ja minu õnneks seda mulle võimaldati.
Kus ja kellena Sa enne Circle K-d töötasid? Ava

Kui koolitee oli selja taha jäetud, kolisin Jõgevalt Tallinna ning asusin tööle Prisma
Peremarketisse. Prismas alustasin tööd 2003. aastal lihaletist ning lõpetasin 2006 aastal infoleti
töötajana.
Millisel erialal oled õppinud ning millised on Sinu töökogemused sellel erialal töötades? Ava

2003. aastal lõpetasin Kuremaa Põllumajandustehnikumi kaubanduse erialal ning 2010. aastal
alustasin õpinguid Tallinna Ülikoolis haldus- ja ärikorralduse erialal. Mõlemad erialad on seotud
klienditeenindusega ning mul on õnne olnud oma senise tööelu jooksul täpselt sellel erialal
töötada. Nüüdseks olen ka kolm aastat saanud kätt proovida juhtimises. Inimeste juhtimine on töö, mida vist iial selgeks ei saa. Pidevalt on uued situatsioonid täis erinevaid muutujaid. Igas olukorras on erinevad inimesed ja nii palju, kui on inimesi, on ka erinevaid arusaamu.
Millised Sinu iseloomuomadused/teadmised on tulnud kasuks karjäärile Circle K-s ja milliseid on tulnud arendada? Ava

Kasuks on tulnud rõõmsameelus, abivalmidus ja tugev empaatiavõime. Inimesed tunnetavad seda ning nii tekib
usaldus, mis aitab kompromissini jõuda ning luua häid suhteid.
Arendamist vajab kannatlikkus. Tahe kõike kiiresti saada tekitab pingeid nii endas kui teistes. Minu laps on mind pannud asjadele teisiti vaatama ja ajaga olen õppinud ootama.
Milline on töökeskkond jaamas/kontoris? Ava

Alates mu esimesest tööpäevast tundsin ühtekuuluvustunnet. Kõik töötajad on väga
sõbralikud ning abivalmid. Circle K meeskonnas on seda tegelikult lihtne saavutada, kuna tööandja
poolt on loodud selleks tugev alus ning inimesed on suurepärased. Töötajatel on kõik tööks ning
ka puhkehetkeks vajalik olemas. Kõik saavad teha omapoolseid ettepanekud, millega
arvestatakse. Iga küsimus saab alati vastuse.
Jaama töötempo on kiire ja tööülesanded mitmekesised. See sobib väga hästi minu kannatamatu loomuga. Saan end tühjaks rabeleda. :)
Millised on olnud Circle K-s Sinu eredamad kordaminekud ja valusamad õppetunnid? Milliseid võimalusi pakub Sulle töötamine Circle K-s? Ava

Kordaminekuid on palju. Iga uus teadmine ja saavutatud eesmärk on toonud rõõmu. Eks vigu on ka tehtud, kuid see käib asja juurde. Iga kogemus, ka negatiivne, annab võimaluse targemaks saada. Nii muutuvad ka halvad kogemused positiivseteks õpivõimalusteks.
Viimane suurem saavutus oli Tammsaare teenindusjaama rebrändimine. Üritus tuli jaamal nullist ise korraldada. Kõik esinejad, mängud ja töö organiseerimine. Saime suurepäraselt meeskonnana sellega hakkama.
Millised erinevad karjäärivõimalused on Sinu arvates Circle K teenindusjaamades ja
peakontoris? Räägi oma tuleviku väljavaadetest Circle K-s.
Ava

Mul on väga hea meel, et 10 aastat tagasi Circle K-ga liitusin. Olen saanud väga palju õppida ja katsetada. Kui ise õppida, olla aktiivne ja teotahteline, siis ei ole piire liikumiseks erinevatele ametikohtadele.
Olen hetkel juhataja rollis olles väga rahul. Tunnen, et sellel positsioonil on veel palju mulle õpetada. Siin on mul võimalus töötajaid õpetada ja neil aidata oma tööalaseid unistusi täita.
Mida soovitaksid oma kolleegidele teenindusjaamast/kontorist, kes pole teinud veel oma valikuid tuleviku suhtes? Ava

Olge alati valmis muutusteks ja kasutage ära võimalusi, mida pakutakse. Klienditeenindajana andke alati juhatajale teada oma soovidest. Nii saab ta aidata neid täide viia.
Sule

Muuda keel