Kert Raud alustas Statoilis 1998. aastal Mustamäe teenindusjaamas müüja-klienditeenindajana ning töötab alates 2006. aastast Circle K Eesti ärikliendi osakonnas ärikliendi müügiesindaja.

Kert Raud

Kellena töötad praegusel hetkel ja milliseid tööülesandeid tuleb Sul igapäevatöös täita? Sule

kert raud Töötan Eesti Circle K-s ärikliendi müügiesindajana. Väga laias laastus jaguneb töö kaheks – uute klientide võitmine ja olemasolevate hoidmine. Minu eriline kirg ja sport on transport. Selle sektori ostetavad kütusekogused on suured ja kui kellegi juurde võidad, siis tekitab see suurt rahulolu tehtudtööst. Samuti on väga huvitavad kogu Euroopat hõlmavad Routex kaardi pakkumised. Vahest on tõeline väljakutse rääkida asjadest, mida tegelikult oma silmaga näinud ei olegi. On, mida õppida siiani.

Kuidas sa selle ametini jõudsid ehk millal ja millistel ametikohtadel Sa Circle K-s veel oled töötanud? Ava

1998-2003 AS Eesti Statoil ja Iirimaa Statoil (1 a) müüja-teenindaja
2003-2005 AS Eesti Statoil Sikupilli tj. juhataja asetäitja
2005-2006 AS Eesti Statoil Laagri tj. Juhataja
alates 2006 november Circle K Eesti AS ärikliendi müügiesindaja
Kus ja kellena Sa enne Circle K-d töötasid? Ava

„Päris“ töökohta mul enne Circle K-d ei olnud. Käisin ainult suviti koolivaheaegadel ehitusel abitöödel taskuraha teenimas. Circle K-sse kandideerisin seetõttu, et sellel ajal tundus see üks väheseid võimalusi ülikooli kõrvalt tööd teha.
Millisel erialal oled õppinud ning millised on Sinu töökogemused sellel erialal töötades? Ava

Olen õppinud Ärijuhtimist suunitlusega turundusele ning Majandusõigust ja –juhtimist. Otsesed kogemused teooria ja praktika vahel puuduvad. Samas on igal ametikohal eelnevalt õpitust midagi rakendamist leidnud. Arvan, et õppimine annab eelkõige inimesele võime õppida ja seeläbi saada hästi hakkama uuel ametikohal ja uues situatsioonis. Õnneks pööratakse Circle K-s palju tähelepanu ka töötajate ametialasele arendamisele. Saan piisavalt palju enda edukaks tööks vajalikke koolitusi ning võin alati pöörduda nõu saamiseks endast targemate töökaaslaste poole.
Millised Sinu iseloomuomadused/teadmised on tulnud kasuks karjäärile Circle K-s ja milliseid on tulnud arendada? Ava

Usun, et mind on edasi viinud pühendumus, enese- ja järjekindlus ning võime leida ka halvas asjas alati midagi positiivset. Vähendada püüan pidevalt kärsitust ja liigset otse ütlemist, juhul kui see ei ole äärmiselt vajalik ja võib teise inimese tundeid riivata.
Milline on töökeskkond Circle K peakontoris/teenindusjaamas? Ava

Ühes olen kindel: kui tööandja on võimaldanud kõik tööks vajalikud vahendid, mida kindlasti Circle K ka on, siis ülejäänu on juba töötaja enda teha. Mina olen tundnud ennast kõigis Circle K jaamades ja praegu kontoris töötades suurepäraselt.
Millised on olnud Circle K-s Sinu eredamad kordaminekud ja valusamad õppetunnid? Ava

Eredamateks kordaminekuteks pean transpordiettevõtete leidmist, kes on hakanud meilt Eestis tankima. Enne ei olnud Circle K selles sektoris arvestatavate pakkujate hulgas ega omanud ka kliente seal. Valusamaks õppetunniks pean ühte konkreetset juhtumit, kus tundsin tõesti, et käituti ülekohtuselt ja ei aidanud ka enam minupoolne argumentatsioon.
Milliseid võimalusi pakub Sulle töötamine Circle K-s? Ava

Circle K-s töötamine pakub eelkõige eneseteostust ja väljakutseid ning muidugi ka elatist.
Millised erinevad karjäärivõimalused on Sinu arvates Circle K teenindusjaamades ja peakontoris? Räägi oma tuleviku väljavaadetest Circle K-s. Ava

Arvan, et Circle K-s leiab igaüks oma karjäärivõimalused, kui inimese „minapilt“ on paigas. Eelkõige pead ise teadma, mida teha tahad ja kuhu poole soovid liikuda.
Mida soovitaksid oma kolleegidele teenindusjaamast/peakontorist, kes pole teinud veel oma valikuid tuleviku suhtes? Ava

Igas ametis on omad plussid ja miinused. Leia need positiivsed üles ja võib-olla ei tundugi seal enam parem, kus ennast hetkel ei ole. Enne, kui kandideerid uuele ametikohale, ole kindel, et see on just koht sulle. Arvan, et igal ajal ja igale poole kanedideerida ei ole mõistlik. Samas, kui on soov kuhugi poole liikuda, siis on järjepidevus/visadus kindlaks eeliseks.
Sule

Muuda keel